A
A
A
plen
KIL - partner godny zaufania

KIL Sp. z o.o. to firma, która od ponad 20 lat działa na rynku, świadcząc kompleksowe usługi z zakresu techniki okrętowej. Zajmuje się projektowaniem, produkcją, naprawą i konserwacją urządzeń okrętowych oraz wyposażenia pokładowego. Przeprowadza remonty i modernizacje obiektów portowych, a także realizuje zlecenia na wykonanie nietypowych mechanizmów pomocniczych, które projektuje i produkuje zgodnie z wymaganiami armatora oraz towarzystw klasyfikacyjnych. Ważnym obszarem działalności firmy jest również prefabrykacja i montaż przemysłowych konstrukcji stalowych stosowanych w budownictwie wodnym i lądowym.
 
 
Firma KIL poszerzyła ostatnio profil swojej działalności o budowę nowych statków , które realizuje we współpracy ze specjalistycznymi kooperantami zlecając im wykonanie podstawowej konstrukcji kadłuba statku, natomiast wyposażanie budowanej jednostki jest realizowane siłami własnymi przy wykorzystaniu swojego nabrzeża i całej infrastruktury technicznej firmy.
 
 
Na terenie Portu Szczecin KIL dysponuje własnym placem montażowo-składowym o powierzchni 3 ha – częściowo zadaszonym - oraz nabrzeżem umożliwiającym cumowanie jednostek pływających do 165 m długości. Firma realizuje całościowe remonty klasyfikacyjne, awaryjne, pośrednie i międzyrejsowe. Działa natychmiastowo i sprawnie, elastycznie dostosowując się do potrzeb i oczekiwań swoich klientów. W przypadku nagłych awarii w trakcie rejsów przeprowadza ekspresowe naprawy statków praktycznie w każdym zakątku świata, tym samym zapewniając armatorom znaczne skrócenie postojów remontowanych jednostek.
 
 
KIL jest długoletnim i sprawdzonym partnerem koncernu MacGREGOR w zakresie naprawy i konserwacji pokryw lukowych oraz urządzeń typu ro-ro. Firmy wspólnie realizują skomplikowanie zadania na zlecenie zarówno armatorów polskich jak i zagranicznych.  Pracownicy firmy KIL to doświadczona, wysoko wykwalifikowana i sprawna kadra inżynierów oraz specjalistów technicznych, która gwarantuje zleceniodawcy usługi na światowym poziomie. Wysoką jakość serwisu KIL potwierdza i gwarantuje m.in. certyfikat ISO 9001:2000 przyznany firmie przez Lloyd’s Register Quality Assurance, a także świadectwo uznania przez Polski Rejestr Statków.  Klientami KIL są zarówno firmy polskie, jak i zagraniczne.  Wśród nich znajdują się: Polska Żegluga Morska, Stocznia Gryfia, Gdańska Stocznia Remontowa, norweska firma KONSBERG i niemiecka firma  Lippold.

Galeria
2008 © Kil sp. z o.o. Technika okrętowa